Heliose lapsed

Autor: Loone Ots
Lavastaja: Anne Velt
Kunstnik: Kristel Maamägi
Tantsud seadis: Karmen Ong
Näitlejad: Argo Aadli (Tallinna Linnateater) Anti Kobin (SA Nuku), Katrin Valkna, Tarvo Krall, Tiina Tõnis või Anne Velt, Mairi Jõgi, Hannes Prikk ja Lauri Lehtsaar(klaveril)

Aasta 1932. Eestisse on jõudmas helifilm. Esimest rääkivat linateost Päikese lapsed” võtab üles kuulsa kirjamehe vend Theodor Luts. Helindamiseni on jäänud üks öö, kui selgub, et Oscarit väärt teose teel on ületamatuid takistusi. Theodori ja tema ennastsalgava abikaasa Aksella
pingutusi ähvardab nurjata sündmuste virvarr, milles osalevad Miss Estonia 1932 Nadja Peedi-Hoffmann, soome suurärimees ja filmi sponsor Erkki Karu, venda ja napsu otsiv Oskar Luts ning Nadja kihlatud peigmees, skandaalne poeet August Alle. Kas eesti rahvas saab oma filmi? Kas Theodor suudab võita oma Freudi kompleksi? Kes pälvib Miss Estonia suudluse? Ja millist osa mängib selles kõiges Bruno-nimeline peni?
Lustlik kaader eesti kultuuriloost etendub Orlovi lossis, kus kõnealusel ajal tegi ilma superlokaal Riviera-Palace. Rutake, et olla tunnistajaiks pikantsele stseenile!
Etendused 22. ja 24. aprillil kell 19.00 ning 11. 12. ja 17. mail kell 19.00 Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56)
Etendus kestab 1,5h. Ilma vaheajata.
Pileti hind 14/ 11/ 10 €.

Galerii